Phalcon PHP

Phalcon PHP framework to jeden z najszybszych obecne frameworków PHP, gdyż dostarczany jest jako rozszerzenie napisane w C. Zapewnia wysoką wydajność i mniejsze zużycie zasobów niż tradycyjne frameworki PHP, gdyż nie jest jak PHP interpretowane przez serwer lecz skompilowane do kodu binarnego.

Phalcon posiada bardzo dobrą dokumentację, co ułatwia stawiać pierwsze kroki. Na stronie projektu mamy też tutoriale krok po kroku i przykładowe aplikacje napisane w Phalcon’ie, więc nauka i tworzenie aplikacji w tym frameworku jest ułatwione.

Frameworki jako rozszerzenie w C mają pozytywne i negatywne cechy. Do pozytywnych możemy zaliczyć wysoką wydajność i mniejsze zużycie zasobów, natomiast do negatywnych to, że nie mamy bezpośredniego dostępu do kodu i raczej nie spotkamy go na żadnym hostingu, więc jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych i tym, którym zależy na wydajności. Przy okazji chciałbym przypomnieć, iż Kohana framework jest lekkim, szybkim i również wydajnym frameworkiem!

Jeśli chcesz zacząć przygodę z Phalcon’em lub już to zrobiłeś, wejdź na polskie forum Phalcon PHP i razem z nami poznawaj nowy, wydajny framework, lub podziel się swoją wiedzą, przemyśleniami jeżeli już pracujesz z tym frameworkiem, tak aby inni mogli łatwiej stawiać pierwsze kroki.

1 Odpowiedź :“Phalcon PHP”

  1. Mariusz napisał:

    Porównanie frameworków można znaleźć w dokumentacji.

Dodaj komentarz

Dodając kod PHP używaj tagów: [php][/php]

*